O mnie

O mnie

Tomasz Flakiewicz

tomasz-flakiewicz-o-mnie

Moje doświadczenie zawodowe jest już pełnoletnie. Zdobywałem je w różnych branżach, na różnych stanowiskach i współpracowałem z różnymi klientami od Automotive, przez AGD, branżę kolejową, grzewczą czy piankową. Każda z nich ma swoją specyfikę i pewne zasady, do których musimy się dostosować i z którymi trzeba pracować.

Nie zmienia się jedno. Wszystko kręci się wokół ludzi. To oni tworzą wartość, a przede wszystkim relacje. Przez te wszystkie lata współpraca z ludźmi, budowanie atmosfery w pracy oraz usprawnianie komunikacji były i wciąż są dla mnie najważniejszą wartością. Nie zawsze się udaje, ale do tego zawsze dążę. Tam, gdzie nie można pieniędzmi, można pracować z ludźmi, rozwijając ich i budując przestrzeń do nauki, pamiętając o przestrzeni na popełnianie błędów – jak pisał Isao Yoshino w książce (której część nomen omen miałem przyjemność tłumaczyć wspólnie z żoną Karoliną) Katie Anderson „Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić by się uczyć”.

Co zyskasz na współpracy ze mną?

Chętnie dzielę się wiedzą i swoim doświadczeniem. Poza tym bardzo łatwo nawiązuję i co więcej… utrzymuję relacje.

Umiejętność posługiwania się kilkoma językami pomaga mi w tym. A wykształcenie dziennikarskie (tak, tak – koleś z produkcji skończył Dziennikarstwo) tylko mi w tym pomaga. Otaczam się ludźmi, z którymi chcę pracować i pomagam im rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Chętnie też łączę kropki, czyli ludzi w relacje biznesowe. I cieszę się na każdą nową znajomość.

Mam również sporo wad, ale chyba nie wypada tak w BIO… więc przyznam się tylko, że uwielbiam też pisać, co też od czasu do czasu widać nie tylko na LinkedIn, ale jeszcze w kilku innych miejscach. Część tej wiedzy znajdziecie właśnie na moim blogu.

Dlaczego Inżynieria Liderów?

Moje doświadczenie zawodowe jasno wskazuje, że pracownicy – zwłaszcza w produkcji czy usługach – nie są odpowiednio przygotowani do pełnienia roli lidera. Często osoba, która najlepiej sprawdza się w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków jest wybierana na lidera, brygadzistę, kierownika czy też menadżera. Nagle kolega z zespołu jest moim podwładnym. Jak się zachować? Co robić? Co mi wolno a czego nie? Żeby koledzy przypadkiem nie pomyśleli, że mi odbiło…
Chcę przekazać wiedzę, którą zdobyłem dotychczas i przygotować Was do pełnienia tej funkcji. Zarówno nie jest to takie łatwe jak się wydaje, ani też trudne. Najważniejsza jest świadomość tego, co musimy robić.
Dzięki szkoleniom, które oferuję uświadomię Cię jak postępować na co dzień i w jaki sposób wykorzystać tę wiedzę w pracy. Nie będziesz Alfą i Omegą od razu, ale będziesz wiedział jaką drogę obrać, aby było Ci łatwiej. Poza tym poznasz wiele skutecznych rozwiązań, które pomogą Ci pracować lepiej i wydajniej.

Sprawdź moją ofertę szkoleniową